Ruszenie lokalnej sceny deskorolkowej

Na początku lat ’90 Chełm posiadał bardzo mocną scenę deskorolkową (m.in. “Radziawa”, “Ciszak”, “Konewka”), która jeździła na bardzo dobrym poziomie. Z tą ekipą zaczął jeździć “Bizon” (Paweł Woźniak), który później podtrzymywał kolejną falę deskorolki w tym mieście, składającą się m.in. z: Wojtka (“Shorty”), Przemka Bielaka, “Kamilka” i innych. Ostatni, mały, revival sceny nastąpił za czasów Patryka Stachela. Brzmi to trochę historycznie, no ale przecież modne jest wspominanie jak to “kiedyś było lepiej”.

Niestety migracja zarobkowa zabija skutecznie, stąd też i w Chełmie była przyczyną rozpadu każdej kolejnej ekipy deskorolkowej. Na marginesie – tak to już jest i będzie, dopóki w Polsce nie będzie prostszego prawa: 1, 2, 3, 4 (uwaga, dane są nie-mainstreamowe, nie wypada się nimi chwalić publicznie, bo to “ciężki i skomplikowany” temat). Pozostając przy temacie deskorolki – jakby ktoś się dziwił dlaczego nie stać jego, albo jego rodziców, co miesiąc na nową deskę.

Pomimo tego, A.D. 2014 w Chełmie jedna osoba postanowiła, że nie będzie lepiej “kiedyś”, ale teraz. I jutro. Kamil (a.k.a. “Łupek”) postanowił ruszyć deskorolkę w swoim mieście. Rozumie, że jak nie on, to przecież nikt inny się za to nie weźmie. Poczucie misji, ale też i odpowidzialności, przesiąknięte zajawką deskorolkową spowodowały, że postanowił zorganizować duże zawody deskorolkowe w Chełmie. Po to, aby zachęcić jak najwięcej ludzi do deskorolki, aby pokazać jak największej liczbie ludzi jak fajna jest deskorolka i żeby jak najwięcej osób mogło ten dzień spędzić z deskorolką.

Chelm Skate Battle

Dodatkowo, formuła zawodów ma na celu integrację różnych ekip deskorolkowych – zarówno istniejących typu Shredding czy OSS, jak i tych, które się utworzą z okazji zawodów.

I jak tu nie wspierać zawodów deskorolkowych?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s