Ambasadorzy deskorolki

Jak często można na desce spotkać znajomych z innych części Polski? Wspólnie pojeździć, porozmawiać, poimprezować. Doskonałą okazją do tego są zawody.

W ciągu ostatnich paru lat mamy ogromny wysyp imprez i zawodów deskorolkowych. Jest to dobry znak aktywności sceny deskorolkowej – komuś, gdzieś, chce się dla innych coś organizować. Kiedyś Kingpin napisał, że każde miasto ma swojego ambasadora deskorolki, czyli kogoś, kto lokalnie ogarnia i działa na rzecz deski. Takie osoby należy wspierać, ponieważ to dzięki ich działaniom deskorolka się rozwija.

W tę sobotę, 5 lipca, w Swarzędzu odbędzie się drugi przystanek Skateboardowego Grand Prix Polski, przy którym lokalnie działa m.in. Kuba Górniak, za co wielka piątka!

Swarzedz 2014.7.5 c

Czasami się zastanawiam, co będzie, jak tym wszystkim działającym skaterom odechce się organizować eventy? Po prostu stwierdzą, że wystarczy. I zamiast wypruwać sobie żyły, ograniać różne sprawy – to odpalą sobie jakiś montażyk, a potem na dłużej pójdą sobie na deskę. Czy deskorolka będzie wtedy “lepsza”? Ciekawsza? Czy łatwiej będzie wtedy można spotkać znajomych z różnych stron kraju?

A może właśnie wtedy skateboarding zacznie się szybciej rozwijać? Bo wtedy będzie taki prawdziwie undergroundowy, z daleka od obcych skaterów – będą tajne miejscówki i małe ekipy jeżdżące w słuchawkach na swoich osiedlach. Kolejnym krokiem by mogło być poblokowanie stron internetowych dla osób spoza swojego własnego grona ziomków. Największą zajawą by było wtedy oglądanie swoich własnych montaży, oraz tych zza granicy i wzdychanie, że “tam to dopiero mają!”. Brzmi trochę znajomo, nieprawdaż?

Cherish what you have.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s