UPÓR + OPÓR

Te słowa nie są popularne w dzisiejszym świecie. Większość ludzi chołduje innej filozofii życia: “Ciszej siedzisz, dalej zajdziesz”, “Nie wychodź przed szereg”, “Nie wychylaj się”. A takie podejście przekłada się na wzajemną podejrzliwość, nieufność – z których znów pojawiło się popularne słowo “obczajać”. Kojarzy się to z siedzeniem w krzakach i obserwowaniem co się dzieje wokół. Tak, żeby nikt nas nie zauważył, żebyśmy nie zwracali na siebie uwagi.

W przypadku – oczywiście niesłusznego – zarzutu o konformizm, układanie się, spolegliwość, letniość i pasywność, zawsze przychodzi z pomocą społecznie lubiana “skromność”, za którą można się bezpiecznie schować. Bo przecież posiadanie własnego zdania, życiowego celu i konkretnego działania żeby zrealizować swoje marzenie, jest “lansowaniem się”. A tego to już na pewno nikt nie lubi, zwłaszcza w otoczeniu, które obczaja.

Na szczęście, nie cały świat jest taki i nie wszyscy ludzie są tacy. W Dzień Deskorolki, 21 czerwca w Lublinie, odbędzie się premiera historii działań ludzi, którzy w obecnych czasach nie są popularni. Time will tell about times.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s