Skateplazka w Tarnowie

W Tarnowie oddano oficjalnie do użytku skateplazkę, która powstała w dość szybkim tempie. W kwietniu pomysł budowy miejscówki wygrał głosowanie w budżecie obywatelskim, a już na początku grudnia zamknięto formalności dotyczące ukończenia budowy.

Wszystko dzięki zaangażowaniu i dobrej komunikacji lokalnej społeczności, która doskonale rozumiała kto jaką rolę pełni w procesie powstawania skateparku. Ich nastawienie w trakcie konsultacji (na które przyszło ponad 20 osób) – coś fantastycznego. Nie zgubcie tego co macie, bo to rzadkie.

Ideą projektu było płynne połączenie skateplazy z płytą starego skateparku, zachowując stare przeszkody i dodając parę małych elementów na starą płytę skateparku. Skateplaza koniecznie miała być streetowa, natomiast kolejnym etapem miała być budowa bowla połączonego z wybudowaną skateplazą. Koszty budowy musiały się koniecznie mieścić w budżecie obywatelskim, w przypadku przekroczenia go mogły się opóźnić procedury, przez co by nie udało się wybudować skateplazy w tym roku.

Czasu było mało, warunki i terminy ponapinane, ale dzięki dobrej pracy wszystkich zaangażowanych stron Tarnów ma teraz miejscówkę z mega dużą liczbą opcji do jazdy. Tarnów invites to skate:

Skatepark NIE jest placem zabaw – w Tarnowie urząd rozumie ten fakt:

Techramps był firmą budującą, z lekka zbombił skatepark swoimi logotypami hehe:

Jest i wymarzony hydrancik:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s