Nie znasz dnia ani godziny

Dzisiaj pojawiła się informacja, że odszedł Jaya Bonderov. Jeździł m.in. dla Santa Cruz, Adrenalin, Physics Wheels – m.in. z Mikiem Manzoori, człowiekiem który stworzył “Stay Gold” Emerici. Po swoim “pro-career”, Jaya zajął się fotografią, robiąc zdjęcia dla największych magazynów skateboardingowych.

Pewnie większość portali “deskorolkowych” w Polsce nawet o tym nie napisze. Jaya nie mial 70 lat, miał zapewne gdzieś około 40.

W latach ’90 z powodzeniem robił najpiękniejsze melon graby. Koleś w ogóle miał bardzo ładny i płynny styl jazdy. W czasach, gdy wszyscy jeździli “uziemieni” na murkach i rzucając szczury ze schodów, jazda Jaya Bonderova mocno wyróżniała się stylem i swobodą. Kiedy inni byli przy ziemi, Jaya był w powietrzu.

Poniżej filmik z zawodów w Munster w 1995, kawał historii. Kiepska jakość, kiepskie ujęcie, kiepski sprzęt do nagrywania:

Ale co z tego, jak jeżdżą tam ikony. No i ciekawie jest popatrzeć, kto wtedy co robił. W dodatku, minęło 17 lat i prawie wszyscy z nich nadal są znani i szanowani. I ciągle jeżdżą. Wtedy Jaya był wśród nich.  A teraz go już tutaj nie ma.

I dlatego warto cieszyć się zdrowiem i każdą chwilą, jaką można spędzić na deskorolce. Skateboarding is bliss.

Chyba, że w Niebie będzie jeszcze fajniej na deskorolce…

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s