Budowa dróg a buty na drzewie

Nie ma nic złego, co by na dobre nie wyszło. Jest to stare powiedzenie, a jakże prawdziwe.

W 2009 roku jeden z radnych Świdnika, zamiast myśleć o budowie dróg, zajmował się wiszącymi butami na drzewie na środku starego skateparku. Minęły 3 lata i dzisiaj czas przejazdu 10 km z Lublina do Świdnika zajmuje 5 razy tyle co wtedy. Przez brak dróg. Dzięki takim radnym jak ten pan w dziwnej czapce, z obecnie budowanego krótkiego odcinka drogi ekspresowej S-17, zjeżdżając na węzeł o dźwięcznej nazwie “Świdnik” wkrótce dojedziemy… w pole. Zawsze się zastanawiam w takich sytuacjach nad tym, kto w takim razie w Polsce ma się zajmować budową dróg jak nie “władza”?

Na szczęście człowiek zawsze może zainspirować się nawet ludźmi w dziwnych kufajko-głowonakryciach i ich wygłupami. I za to kocham ludzi. Również tego pana. Dzięki jego natchnieniu, będziemy mieli w Świdniku genialne zawody deskorolkowe: dwie kategorie wiekowe, Best Trick, Longest Ollie przez gap (nawet naklejki z Longest Ollie z 2010 są jeszcze na płycie skateparku), zawody na najwięcej pop-shovitów na minutę dla najmłodszych, grille, kapelę Bakesnare grającą na żywo, no i oczywiście intelektualne dzieło pana w nieestetycznej czapce – Tree Contest. Czyli zawody w rzucaniu butów na drzewo. Oczywiście nie byle jakich i nie byle jak. Bo deskoroka nie jest byle jaka, jak np. organizacja budowy dróg wokół Świdnika. Co to, to nie.

W trakcie Tree Contest każdy zawodnik będzie mógł wrzucić tylko jedną parę butów na drzewo. Ponadto, każda para obuwia biorąca udział w zawodach musi być zużyta na wskutek jazdy na deskorolce. Dlatego każda para butów zostanie poddana dokładnej inspekcji komisji sędziowskiej, zanim zostanie dopuszczona do Tree Contest. Osoba, która wrzuci swoje zużyte buty najwyżej wygrywa nową parę butów.

I w ten oto sposób, nawet najwięksi malkontenci mogą być inspiracją do zrobienia czegoś twórczego :-).

One thought on “Budowa dróg a buty na drzewie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s