Który urząd walczy o bowla?

Jest to dość retoryczne pytanie – bo każdy wie, że odpowiedź brzmi: “żaden”. A jednak nie jest tak źle.

Urząd Miasta Lublińca (Śląskie), planuje od 2011 roku budowę bowla z przylegającym skateparkiem w bardzo fajnym chilloutowym miejscu, nad otoczonym zielenią stawem:

Dokumentacja projektowa została zrobiona w 2011 roku, uzyskano również pozwolenie na budowę. Tym się skończyła moja praca i wydawało się, że nic innego, niż zacząć budować.

Budowę planowano sfinansować ze środków UE, w ramach rozbudowy infrastruktury okołoturystycznej – czyli zgodnie z rzeczywistością i logiką, że skaterzy nie siedzą codziennie na tym samym boisku pod blokiem, tylko jeżdżą w różne miejsca, które są dla nich ciekawe i w których można fajnie pojeździć na deskorolce.

Tym bardziej budowa bowla w Lublińcu by spowodowała, że ta miejscowość zaczęłaby nagle być odwiedzana przez całe ekipy, które by chciały pośmigać na przyjemnym bowlu w miłym otoczeniu. Innymi słowami: skate-turystyka.

Niestety Lubliniec nie dostał dofinansowania na budowę bowla, ponieważ urzędnicy z innego urzędu (Urzędu Marszałkowskiego, który ocenia wnioski o dofinansowanie ze środków UE m.in. urzędów miejskich) uważają, że bowl nie poprawi jakości usług turystycznych Lublińca – prawodpodobnie zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak wielki jest deficyt bowli w Polsce i jak bardzo taka miejscówa by spowodowała że do niej by przyjeżdżali skaterzy z różnych innych miejscowości.

Innymi słowami: jeden urząd rozumie co to jest bowl i jak bardzo jest potrzebny, ale nie ma na niego pieniędzy, a drugi urząd tego nie rozumie i nie dał pieniędzy na budowę.

Ale Urząd Miasta Lublińca się nie poddaje i poprosił mnie o wsparcie ich inicjatywy. I myślę, że naprawdę warto im pomóc – bo ile jest urzędów w Polsce, którym tak bardzo zależy na budowie ciekawej i oryginalnej miejscówki do jazdy na desce? A tym bardziej bowla.

Facebook: http://www.facebook.com/events/261093393988117/

Petycja: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8644

Ankieta: http://lubliniecturystycznie.pl/pl/node/595

Tak to już jest, jak jest za dużo urzędów. Ale działać trzeba.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s