Superskatepark w Łomży

Chciałem napisać dzisiaj coś innego, ale zobaczyłem komentarz a propos skateparku w Łomży. No cóż, nie ukrywam że ten skatepark jest naprawdę “doskonale” i zaprojektowany i wykonany, jedyne 800 tysięcy pln. Same przeszkody kosztowały tylko 400 tys. A skateparku nie otwierał nikt inny, niż znany z afery hazardowej “Miro” Drzewiecki – ówczesny minister sportu. Pięknie. Czekam, aż wyjdzie sprawa Orlików – ale o tym na razie ciiiiii. Jakby ktoś się pytał, to wszystko z Orlikami jest jak najbardziej w porządku.

A tymczasem parę zdjęć z Łomży. Pierwsze jest z otwarcia w 2009 roku, a następne są moje z 27 maja 2009 roku. Świetne wykończenie murków, naprawdę, blizny już nie widać, nic się nie rozcięło po oparciu się na krawędzi murka.

Otwarcie skateparku, Miro wręcza puchar:

Bardzo “przestronny” skatepark, wcale nie chodziło o to, żeby wcisnąć jak najwięcej przeszkód:

W bowlu ze znów zbyt wielkim promieniem już wtedy stała woda, ale to wcale nie przeszkadza:

Nic nie wystawało z nawierzchni, nic się nie odkręcało:

No i oczywiście “perfekcyjnie” zatarta i dopalona posadzka betonowa – idealna!

Oczywiście “czepiam się”, bo to przecież znany skatepark nie tylko w Polsce, ale również i na całym świecie. 800 tysięcy w 2009 roku – tyle kosztowała 3 lata później (uwzględnijmy realną inflację) rozbudowa skateparku w Bielawie do skateplazy, wraz z oświetleniem i wymianą metra gruntu.

O jakości wykonania skateparku w Toruniu tej samej firmy nie będę już pisał, wystarczy zadzwonić do Urzędu Miasta Torunia Wydziału Inwestycji i zapytać się ile dziesiąt tysięcy złotych urząd nałożył kary na tę firmę za badziewiaste wykonanie skateparku :D.

One thought on “Superskatepark w Łomży

  1. Cenne szczegóły których wcześniej nie znałem, a bywałem w Łomży na desce. Mało tego przedstawiciel firmy Poland’s best (hahaha) czyli ARC w PL jest od nas z Ostrołęki i miałem okazje go poznać… bez komentarza 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s