Najlepszy skatepark w Polsce!!!

Tym razem poruszę trochę inny temat – badziewia w Polsce. Co prawda, pojawia się coraz więcej fajnych skateparków w naszym kraju, ale nadal zbyt dużo pieniędzy się marnuje na totalnie nieudane skateparki. Nie zawsze wiemy ile jaki skatepark kosztował. Stąd pomyślałem, że warto przynajmniej ten “najlepszy” skatepark omówić w przybliżeniu.

A który jest “najlepszy”? Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości który, to poniżej służę screenshotem z “oficjalnym” wynikiem:

link

Wow! To musi być niesamowity skatepark, skoro jest najlepszy w Polsce! Oczywiście pojechałem tam i usiłowałem na nim jeździć:

Całe szczęście, że woda w śliskim bowlu ze zbyt dużym promieniem wcale nie przeszkadza w jeździe.

Szczelin prawie nie widać, a co dopiero czuć. Idealne na tricki z nollie i fakie, nie wspominając o czipach.

Idealne proporcje rurki. A posadzka jest cała pofałdowana, surfers’ style!

Powierzchnia wszystkich przeszkód jest mega śliska, stąd pewnie napisano na regulaminie, że “jazda na rolkach i deskorolkach są sportami niebezpiecznymi”:

Gdyby nie było tak patologicznie ślisko, to może jazda na deskorolce by była bezpieczna?

Wszystko to bardzo śmieszne. Ale śmiech się kończy, jak się dowiadujemy, że ten skatepark kosztował 1.200.000 pln. To tyle samo co cała nowa skateplaza w Bielawie wraz ze starym skateparkiem i oświetleniem.

Kto wybudował skatepark w Nysie? Pewnie dlatego, że jest to “najlepszy” skatepark w Polsce, budowała go firma o dzwięcznej nazwie “Poland’s Best”.

A kogo reprezentuje Poland’s Best? Reprezentuje American Ramp Company, która pewnie już niedługo będzie słynna z powodu “niewielkiej” sprawy w sądzie USA na “jedyne” 18.000.000 USD (18 milionów USD). Za co? Za budowanie badziewia. Polecam stronę poświęconą tej sprawie:

www.americanrampcompanylawsuit.com

Ciekawe czy ktoś się teraz obrazi, jak wtedy Beton-Bytom :D. Ach, no i polecam opinie na temat tego skateparku skaterów z Nysy :-).

5 thoughts on “Najlepszy skatepark w Polsce!!!

  1. Podobny skatepark jest w Łomży. Tragedia. Wybudowali cały kompleks (fontanna, park, scianka itp. i skatepark) w ktorym znajduje sie skatepark. Na zdjeciach wszystko wyglada super (podobny jak ten tutaj na zdjeciach), niestety w “realu” jest strasznie. Nie da sie jezdzic, wszystko jest za male i ma za duze kąty. Troche jakby duzy park na fingerboarda.

  2. Takie skateparki hamują rozwój deskorolki w Polsce. Zapobiegajmy powstawaniu takich obiektów. Jeżeli w twojej miejscowosci powstaje skatepark lub plaza sprawdz projekt,, wykonawcę, materiały z jakich ma byc wykonany.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s